GB flag 16 email white 24 sitemap white 20

Administracijos darbo laikas

Darbo dienomis:  8.00 val. – 17.00 val.

Penktadieniais:   8.00 val. – 15.45 val.

Pietų pertrauka:  12.00 val. – 12.45 val.

 

Renginiai
Pirm A T K P Š S
2
4
6
7
8
11
13
14
16
20
21
22
23
27
28
29
302procentu parama mini

Įsigykite ir paremkite

cart logo

Naudingos nuorodos
GIMK  Pasiryžimas globoti ar įvaikinti vaiką yra ilgo kelio pradžia. Po šio svarbaus žingsnio seka būsimų globėjų ir įtėvių mokymai bei jų įvertinimas, kada patikrinama, ar iš tiesų apsisprendimas priimti į savo šeimą vaiką yra apgalvotas ir atsakingas. Vėliau, kai vaikas apsigyvena globėjų ar įtėvių šeimoje, susiduriama su realiais iššūkiais ir išbandymais. Tad labai svarbu, kad globėjai ir įtėviai turėtų galimybę įgyvendinti vieną iš pagrindinių savo gebėjimų - bendradarbiauti ir dirbti komandoje, sprendžiant iškilusias problemas. 

Įstaiga vykdo globėjų ir įtėvių rengimo programą, kurios pagrindinis tikslas - tinkamai paruošti įtėvius ir globėjus priimti vaiką į savo šeimą. Svarbus GIMK mokymų dėsnis – viską pradėti nuo savęs. Būsimi globėjai ir įvaikintojai mokymų metu atvirai kalba apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, atsako sau į daugelį klausimų. Taip pat ketinantieji globoti ar įvaikinti kartu su socialiniu darbuotoju įvertina, ar jie gali tapti globėjais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų. Juk labai svarbu priimti galutinį sprendimą laiku ir teisingai.

GIMK įvadiniai mokymai globėjams ir įtėviams trunka apie 2,5 mėnesio, kurių metu vyksta individualūs susitikimai įstaigoje ir būsimų globėjų ar įtėvių namuose, bei vykdomi grupiniai užsiėmimai (1 kartą savaitėje po 3 val.), kurių metu gvildenama 10 temų:

1. Įvadas į Globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK.

2. Komandinis darbas užtikrinant stabilumą vaiko gyvenime.

3. Atviras kalbėjimas su įvaikintu ar globojamu vaiku.

4. Raidos poreikių tenkinimas. Ryšiai.

5. Raidos poreikių tenkinimas. Netektys.

6. Savosios vertės pajautimas. Šeimos ryšių stiprinimas.

7. Auklėjimas.

8. Pastovių ryšių stiprinimas.

9. Pasiruošimas pokyčiams. Permainų planavimas.

10. Sąmoningo sprendimo priėmimas.

Būsimieji globėjai ir įtėviai po kursų baigimo gauna pažymėjimus bei per 2 savaites jiems ir Vaikų teisių apsaugos skyriui pagal pareiškėjų gyvenamąją vietą pateikiama išvada apie jų pasirengimą globoti ar įvaikinti vaiką.

Be įvadinių GIMK mokymų įstaigos globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistės Monika Kornikienė ir Airina Jurgilienė konsultuoja esamus ir būsimus įtėvius individualiai, organizuoja globėjų ir įtėvių savitarpio pagalbos grupes, veda tęstinius mokymus, rengia ir teikia globėjų pervertinimą (esant poreikiui). Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės telefonais (8 447) 48 517 ar 8 610 34676 ar elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Paslaugą reglamentuojantys teisės aktai:

1. Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas 2006 m. sausio 19 d. Nr. X-493
2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. Nr. A1-93 įsakymas "Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo"
3. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. Nr. A1-94 įsakymas "Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo"
4. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2011 m. birželio 22 d. įsakymas Nr. BV-16 „Dėl globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugų teikimo rekomendacijų patvirtinimo“.
5. Dėl budinčio globotojo vykdomos veiklos organizavimo Jurbarko rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo.
6. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19. įsakymas Nr.A1-28 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“