Jurbarko socialinės paslaugos

Eržvilke šurmuliavo bendrystės šventė „Gėlėta vasara“

Eržvilko senelių namų bendruomenė, paskutinį birželio savaitgalį iniciavusi visai bendruomenei skirtą šventę „Gėlėta vasara 2024“, vis dar gyvena maloniais prisiminimais ir šiltomis emocijomis. Birželio 29-ąją įvykęs renginys, kuri finansavo LR Žemės ministerija, subūrė gausų būrį Eržvilko krašto gyventojų ir svečių nuoširdžiai ir smagiai bendrystei. Šventė, prasidėjusi Eržvilko Šv. Jurgio bažnyčioje Šv. Mišiomis ir įspūdingu Naglio Mačėno ir Linos Lukošienės koncertu, persikėlė į Eržvilko senelių namų kiemą ir šalimais esančio piliakalnio erdves.

Sulaukta ir jaunimo

Džiaugiamės, kad šiemet pavyko tradicinę vasaros šventę padaryti masiškesnę, sutelkti daugiau dalyvių bendram pasibuvimui kartu, įtraukti į veiklas visų amžiaus grupių bendruomenės narius, kad šie galėtų dalintis ir džiaugtis sukaupta gerąja patirtimi, pasisemti naujų idėjų iš svečių – kitų bendruomenių. Ypač džiugu, kad į bendras veiklas įsiliejo ir jaunimas. Jurbarko samariečių dienos centro vaikai padėjo gaminti suvenyrus, asociacijos „Jurbarkas gyvas“ savanoriai pravedė bendro šokio repeticijas ir prisidėjo prie šventės organizavimo, jaunieji caritiečiai talkino puošiant bažnyčią. Eržvilko gimnazijos socialinė pedagogė Jolita Mockaitienė kartu su vyr. srž. Zigmu Dangėla Eržvilko piliakalnyje pravedė šaudymo į taikinį ir kitas sportines rungtis. Jiems talkininkavo ir Eržvilko bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Berulienė. Varžybose dalyvavo keturios jaunuolių komandos iš Eržvilko ir Jurbarko. Nugalėjo jurbarkiečių draugų komanda, pasivadinusi „Juočkiais“. Visi dalyviai apdovanoti atminimo suvenyrais, o laimėtojai – dar ir bilietais į koncertą „Mano vasara“.

Nuo žemaitiškos silkės – iki senovinės kafijos

 

Kiekvienas iš apsilankiusiųjų šventėje galėjo rasti jam patinkančių veiklų: sudalyvauti amatų mugėje, kulinarinio paveldo edukacijose, pabendrauti su kitomis bendruomenėmis, pasiklausyti vietos saviveiklininkų ir kitų muzikos atlikėjų. Mažiausieji – pašokinėti ant spalvingo batuto, pasidžiaugti personažų

milžinų Juro ir Barkaus draugija, vyresnieji – pasišokti, pabendrauti, pasmaguriauti. Visus viliojo ir pagrindinis loterijos laimikis – vietos ūkininkų padovanotas triušis, kaip vėliau paaiškėjo, atiteko šeimynai iš Kauno. Įdomybių šventės vietoje buvo išties gausu. Naujai susikūrusi asociacija „Lybiškiečio stotelė“ vaišino šventės gardžia sriuba ir kvietė pabendrauti apie savo iniciatyvas, Jurbarko kaimo turizmo sodybos „Jurodis“ šeimininkė Kristina Vančienė pristatė Žemaitijos krašto, kuriam priklauso ir Eržvilkas, vietinę virtuvę – kepė silkę. Smalininkietė Zita Sakavičienė supažindino su Mažosios Lietuvos kulinariniu paveldu, receptais, vaišino senovine kafija, Eržvilko medžiotojų būrelis virė pagal medžiotojų receptūras pagamintą troškinį, dalinosi medžioklės subtilybėmis ir trofėjais, Jurbarko VŠĮ „Socialinės paslaugos, neįgaliųjų dienos centras kvietė įsigyti nuostabių darbelių, Eržvilko krašto ūkininkų Onutės ir Rimanto Grencevičių šeimyna siūlė medaus, sūrių, saldumynų, giros ir kitų gardumynų, iš Pavidaujo atvykę Tomas ir Kristina Jakubaičiai ant prekystalio išrikiavo rankų darbo suvenyrus, natūralios gamybos produktus, atsigaivinti kokteiliais ir paskanauti sveikais užkandžiais kvietė „Džiovinukas“. Rutkiškių kaimo pynėjų Bartkų šeimyna siūlė krepšius voveraitėms ir baravykams, asociacijos „Auksinė begalybė“ viešnios ir jų vadovė, eržvilkiškė, seniūnaitė Irma Bielevičiūtė-Gegužienė pasakojo apie asociacijos veiklą, užėmė susidomėjusius smagiomis veiklomis.

Šventėje koncertavo ir gerą nuotaiką dalino Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Raskila“, dešimtojo „Lietuvos balso“ dalyvis Edas Vieta, humoristas Vaidas Pračkaila (Apolionijos Zizirskienės vaidmeny), atlikėja Gintarė Karaliūnatė. Kadangi tą pačią dieną buvo švenčiamos Petrinės, šventėje apdovanoti ir varduvininkai. Vyriausias gyventojas Petras Reičiūnas tuo pat metu paminėjo ir 99-ąją sukaktį.

Naujiena – „Auksinė pupa“ ir sveikatingumo takas

 

Šįkart šventės dalyvių laukė dvi staigmenos. Pirmiausia tai Eržvilko senelių namų bendruomenės inicijuotos nominacijos – statulėlės „Auksinė pupa“. Jos atiteko daugiausiai paramos ir pagalbos senelių namams suteikusiems asmenims ir organizacijoms. Rėmėjams ir pagalbininkams, padėkos vertiems asmenims,  įteikta 11 „Auksinės pupos“ statulėlių: UAB „Jurlota“ ir jos savininkui Jonui Reičiūnui, UAB „Belega“ ir jos vadovei verslininkei Elenai Beržinskienei, Eržvilko seniūnijai, „Siūbuonos“ ir „Carito“ kolektyvui, klebonui Sauliui Pavalkiui, Eržvilko kultūros centrui, Eržvilko bibliotekininkei Nijolei Berulienei, Eržvilko gimnazijai,

asociacijos „Jurbarkas gyvas“ savanoriams kartu su vadove Aušrine Meškauskiene, Eržvilko senelių namų darbuotojai, balsavimo būdu pelniusiai daugiausiai senelių simpatijų ir pagyrimų – Vaidai Balšaitienei. Taip pat Eržvilko senelių namų gyventojai Marytei Grybauskienei, per metus padariusiai didžiausią teigiamą pokytį įsitraukiant į senelių namų bendruomeninę veiklą.

Po apdovanojimų laukė kita staigmena – atnaujintas ir neįgaliesiems asmenims (taip pat ir vežimėliuose) pritaikytas sveikatingumo takas, kurį čia pat šventės metu, išbandė ir senelių namų gyventojai, ir svečiai. Kiek teko domėtis, toks negalią turintiems bei neįgaliojo vežimėlyje sėdintiems asmenims pritaikytas sveikatingumo takas, išskirtinis, neturintis analogų ne tik rajone, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Tad jau dabar kuriami planai kaip šį taką naudingiau įveiklinti ir padaryti jį patraukliu, prieinamu ne tik senelių namų gyventojams, bet ir visai bendruomenei.

Daugiau šventės nuotraukų rasite:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.878665224302246&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.878702900965145&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.878775054291263&type=3

Renginys finansuojamas LR Žemės ūkio ministerijos, pagal 2024 m. Žemės ir maisto ūkio, kaimo, žuvininkystės, žemės tvarkymo ir fitosanitarijos vystymo programos priemonės ,,Skatinti žemės ūkio ir maisto produktų eksportą“ (15-001-11-04-07) priemonę ,,Parama Lietuvoje vykstančioms žemės ūkio parodoms, prekybos mugėms, bendruomeniškumą kaime skatinantiems renginiams ir konkursams organizuoti ir dalyvauti“.

Renginio partneriai – „Eržvilkiškių bendruomenės centras“, Eržvilko gimnazija, Eržvilko seniūnija, Eržvilko kultūros centras, Eržvilko medžiotojų būrelis, Jurbarko sporto centras, Jurbarko kultūros centras.

Skip to content