Jurbarko socialinės paslaugos

Ir nebylioj kalboj – gražiausi žodžiai

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyva nuo 2016 m. kiekvienais metais Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ bendruomenė pritaria Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvai ir vasario – kovo mėnesiais organizuoja renginius, skirtus lietuvių kalbai, kuriuose galėtų sudalyvauti kuo daugiau įstaigos paslaugų gavėjų.

Šiandien, vasario 12 d. pirmasis renginys orientuotas į paslaugų gavėjus, kurie negali minčių išreikšti žodžiais dėl įgimtos negalios (sutrikusi kalba ar negebėjimas visai kalbėti) ar dėl progresuojančių ligų, kurios trukdo kalbėti. Įstaigos padaliniuose: neįgaliųjų dienos centre, neįgaliųjų globos namuose, Eržvilko senelių globos namuose ir pagalbos į namus paslaugas gaunančių asmenų namuose, renginio dalyviai galėjo savo mintis apie lietuvių kalbą ir pačią lietuvybę išreikšti piešiniais, lipdiniais, karpiniais. Vieni kalbėjo apie meilę Lietuvai, kiti – gimtinės pievų grožį, brangiausią žmogų ar sielos šauksmą.

Tylios, susikaupimo pilnos minutės, kai kalba skirtingomis formomis nugulė ant popieriaus lapo ir švytinčios paslaugų gavėjų akys. Įstaigos darbuotojai dėkingi visiems paslaugų gavėjams, kurie nepaisant ligos, senyvo amžiaus ar negalios, išdrįso pabandyti kalbėti kitaip. Ant popieriaus lapo išsakytos mintys bus eksponuojamos įstaigoje. Turėsime galimybę akimirkai stabtelti ir nebylioj kalboj išgirsti gražiausius žodžius…

 

Skip to content