Jurbarko socialinės paslaugos

Vaikų globos savaitė Jurbarke

Tradiciškai pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 27 – liepos 3 dienomis, Lietuvoje vyko specialūs vaikų globos savaitės renginiai. Renginiai buvo atviri visai visuomenei, jų metu buvo kalbama apie šeimą, globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą.

Įstaigos globos centras organizavo tris renginius Jurbarko krašto žmonėms. Birželio 27 d. buvo paskelbtas nuotraukų konkursas „Kaip gera kartu“, kurioje Jurbarko rajono šeimos galėjo teikti savo šeimų fotoakimirkas ir už tai gauti prizą. Laimėtojas burtu keliu apdovanotas prizais su „Vaikai yra vaikai“ logotipais. Birželio 29 d. turėjome žaismingą susitikimą su globėjais, globojamais vaikais ir Jurbarko rajono bendruomene, kurio metu vyko interaktyvi dvikova edukacinėje erdvėje „Sandros meno namai“. Varžybų metu neliko nei vieno, kuris būtų pajutęs pralaimėjimą. Po varžybų kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pasigaminti žetonus su Jurbarko krašto inicialais.

Liepos 1 d. vaikų globos savaitės renginių Jurbarke ciklą užbaigė malonus susitikimas su knygos „Jis vadina mane mama” autore Virginija Rimkuviene. Pokalbis apie globą buvo itin atviras, nuoširdus, knygos autorė dalinosi savo išgyvenimais, nenuslėptais jausmais, savo patirtimi kartu su vaiku ieškant kelio vienas į kito širdis. Knygos pristatymas palietė kiekvieną atėjusįjį, ne vienas renginio dalyvis uždavė V. Rimkuvienei jiems aktualius klausimus, tad pokalbis prasitęsė prie kavos puodelio.

Liepos 2d. globos renginių savaitė buvo vainikuota išvyka į globėjų šeimų festivalį Klaipėdoje. Festivalyje dalyvavo visi Lietuvos globos centrai, pristatydami savo kraštą, ir iš visos Lietuvos atvykusio globėjų šeimos. Renginio organizatoriai džiugino vaikus ir suaugusius tiek įvairiomis pramogomis, dovanomis ir gyva muzika. Vaikai turėjo progą išsimaudyti putose, šokinėti ant pripučiamų batutų ir patirti įvairiausių įspūdžių globos centrų veiklose.

Ačiū Jurbarko rajono savivaldybei, Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrui, Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Jurbarko sporto centrui už palaikymą ir realią pagalbą įgyvendinant globos savaitės renginius. Ypatinga padėka savanorių organizacijai „Jurbarkas gyvas“, kuri mielai prisideda savo žmogiškaisiais ištekliais prie renginių idėjų įgyvendinimo.

Skip to content