Jurbarko socialinės paslaugos

Gongų garsais atsisveikinome su vasara ir projektu

Eržvilko senelių globos namuose visą liepą ir rugpjūtį buvo vykdomas Jurbarko r. savivaldybės finansuojamas projektas „JOGA PO LIEPA”. Du kartus per savaitę jogos užsiėmimus senjorams vedė jogos mokytojos Aušra Smirnovienė ir Daiva Ambrutaitytė, o paskutinę vasaros dieną garsų improvizaciją surengė gongų terapijos meistras Vyrenijus Andrijauskas. Projektui finansuoti Jurbarko rajono savivaldybė iš  visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų skyrė 2240 Eur.

Eržvilko senjorai gali pasidžiaugti, kad šią vasarą praleido turiningai – mankštindamiesi, rūpindamiesi savo sveikata, bendraudami, įgaudami žinių bei patirdami naujų įspūdžių. Jogos mankštas reguliariai lankė ne tik senelių namų gyventojai, bet ir grupelė Eržvilko miestelio senjorų. Po treniruotės vykdavo arbatos gėrimo ceremonija –  „refleksijos ratas“, kurio metu senjorai pasidalindavo jogos pamokos įspūdžiais, pabendraudavo sveikos gyvensenos klausimais, žaisdavo atminties lavinimo žaidimus, spręsdavo kryžiažodžius, organizuodavo temines viktorinas. 

Vyresniame amžiuje, ypač, kai kamuoja lėtinės ligos ir nebėra gyvybiškai būtino poreikio rūpintis buitimi, gyventojų fizinis aktyvumas mažėja, formuojasi sveikatai kenkiantys įpročiai (vis daugiau laiko praleidžiama kambariuose, prie televizoriaus, vengiama pasivaikščiojimų, buvimo gryname ore). Žemas fizinio aktyvumo lygis neabejotinai daro neigiamą įtaką sveikatai ir gyvenimo kokybei. Spręsdami šią situaciją, šiuo projektu siekėme sudaryti sąlygas tiek VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ paslaugų gavėjams, tiek Eržvilko miestelio senjorams, įsitraukti į aktyvias, judėjimą skatinančias veiklas, kurios gerintų fizinę ir emocinę būseną.

Visi žinome, kad mankštinantis gerėja bendra savijauta ir miegas, o jogos pratimai, meditacija skatina teigiamas emocijas, nuima stresą, stiprina raumenų jėgą, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemas. Du mėnesius jogos trenerės Aušra ir Daiva mokė senjorus suteikti savipagalbą pratimų, masažo, aromaterapijos būdu, medituoti, nuraminti protą, įveikti nerimą ir baimę, pasiekti vidinę ramybę. Tam pasitelkta ir garso terapija. Vasaros treniruotes užbaigėme gongų muzika, vainikavusia paskutinį projekto užsiėmimą.

Garso terapija – ,,Maudynės gonguose“ pritraukė nemažai senjorų ne tik iš Eržvilko miestelio, bet ir aplinkinių seniūnijų. Žinomo gongų garsų meistro Vyrenijaus paskaitos ir garso improvizacijų paklausyti atvyko ir Eržvilko senelių namų bičiuliai – Smalininkų senjorų namų gyventojai. Jaukiai įsitaisę Eržvilko gimnazijos vestibiulyje mėgavosi vidine ramybe ir gongų sukeltais pojūčiais, išlaisvinančiais nuo slegiančios įtampos ir skausmo.

Gongų garsai tinka jaučiantiems stresą, esant įtemptai emocinei būsenai, nerimui, blogam miegui, kuriems reikia greitai atstatyti psichinę ir emocinę pusiausvyrą, norintiems pailsėti, atsipalaiduoti, subalansuoti save ir atrasti vidinę harmoniją, sustiprinti kūną. Gongai, varpai yra naudojami šventyklose, kas rodo jų sakralinę vertę ir pagarbą nuo senų laikų.

Po gongų programos apdovanojome visus projekto „Joga po liepa“ dalyvius padėkomis, o aktyviausius senjorus – ir paskatinimo dovanėlėmis (žingsniamačiais), kad jie ir toliau savarankiškai siektų fizinio aktyvumo, judėtų, skirtų daugiau laiko pasivaikščiojimui gryname ore.

Skip to content