Jurbarko socialinės paslaugos

Širdies dulkėmis Jurbarke mėtėsi per 70 „Šeimos pikniko“ šventės svečių

Genio stovyklavietėje, Jurbarke per 70 žmonių mėtėsi spalvotomis dulkėmis. Taip birželio 28 dieną miesto gyventojai ir svečiai minėjo vaikų globos savaitę, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį.

„Šeimyninės šventės metu džiaugsmingai paminėjome globos savaitę laukdami Globėjų dienos šventės, kuri vyksta kasmet liepos pirmąjį sekmadienį…“, – pasakoja viešosios įstaigos „Jurbarko socialinės paslaugos“ Globos centro atstovė Monika Kornikienė.

Jurbarko rajono savivaldybės ir viešosios įstaigos „Jurbarko socialinės paslaugos“ organizuotoje šventėje susitiko globėjų šeimos, aktyvios Jurbarko šeimos bei dar tik besidomintys galimybe tapti globėjais. Čia susijungė ir skirtingos kartos, ir skirtingos profesijos, ir skirtingos patirtys, tačiau visus vienijo viena idėja – kiekvienas vaikas turi augti mylinčioje šeimoje.

Šiuo metu Jurbarko rajone yra 96 globojami vaikai: 58 auga šeimose, o 28 – institucijoje.

Svarbu atrakinti geležines širdis

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklis visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.

„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, –  apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyroje „Vaikai yra vaikai“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.

Skip to content