Jurbarko socialinės paslaugos

Susitikimas su gyvenimo laužytais, bet nepalūžusiais

Eržvilko senelių globos namus aplankė Jurbarko anoniminių alkoholikų (AA) grupės „Imsrė“ nariai. AA – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo. Vienintelė sąlyga būti tokios draugijos nariu – noras mesti gerti, būti blaiviems ir padėti kitiems, turintiems priklausomybę, pasiekti blaivybę.

Eržvilko senelių globos namų gyventojai išgirdo atvirus, skaudžius svečių pasakojimus apie karčią patirtį, kuomet alkoholis valdė gyvenimą, apie tai, kiek pastangų jiems reikėjo įdėti kovojant su šia priklausomybe.  Alkoholizmas kaip ir bet kuri kita liga neturi nieko amoralaus. Ir jeigu žmogus susirgo, tai visiškai nebesvarbu, turi jis valią ar ne – liga atima iš jo pasirinkimo galimybę gerti ar negerti. Svarbiausia tai, kad žmogus pripažintų, jog jis serga, ir pasinaudotų siūloma pagalba. Žodžiai „Aš esu alkoholikas“, kuriuos išgirdome susitikimo metu, parodo tokių žmonių stiprybę ir nelengvą kelionę pasveikimo link. Pasak  Jurbarko AA grupės „Imsrė narių, patirtis rodo, kad AA programa sėkmingai veikia tais atvejais, kai alkoholikai nuoširdžiai pripažįsta savo bėdą ir patys, niekieno neverčiami, pasiryžta mesti gerti.

Senelių globos namų gyventojai sužinojo apie anoniminių alkoholikų draugijos veiklą Jurbarko rajone, kokią pagalbą ši draugija teikia asmenims, susiduriantiems su priklausomybėmis, kad esant poreikiui galėtų padėti tiek sau, tiek artimiesiems, pažįstamiems, turintiems bėdų su alkoholio vartojimu.

Skip to content